16:47:27 / 22.03.2018 
Bakan Gül'den 'Çiftlik Bank' açıklaması   |   Hükümlülerin ürünleri bu fuarda   |   Büyükşehir'den Nevruz kutlaması   |   Adana Türkiye ikincisi   |   Adana'da PKK cephaneliği ele geçirildi   |   Vali Demirtaş'tan 'Anavarza' vurgusu   |   Kaymakam demir dövüp bıçak yaptı   |   Adana’dan 18 proje Türkiye finallerinde   |   3 telefon çalan hırsız yakalandı   |   Apartmanda 'karot' isyanı   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
ÇÜ Balcalı hastanesi devrediliyor
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
AVM'de bıçaklı saldırı
Kıskanç adam karısını öldürdü
Adana'da toplu taşımaya zam
Tamirci cinayetinde 'tecavüz' iddiası
Tartışma kanlı bitti
24 saatte aynı yerde 3 kişi boğuldu
Genç adam evinde ölü bulundu
Cezaevi firarisi yakalandı
 ÇOK YORUMLANAN
CHP'li Barut'tan Büyükşehir'e sert eleştiri
Büyükşehir'de bütçe krizi işçileri vurdu
Sözlü: Beş yılın hakkını vereceğim
Adana'da toplu taşımaya zam
Kent içi trafiğe tek yön formülü
Akgedik'ten Sözlü'ye 'hizmet' eleştirisi
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Satıcılarla zabıtalar birbirine girdi
Sözlü'nün açılışlarını Bahçeli yaptı
Alemdar Öztürk görevden uzaklaştırıldı

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
AK PARTİ'NİN İLÇE KONGRELERİ BAŞLADI
29.09.2017

Bakan Çelik, partisinin Karaisalı İlçe Başkanlığı kongresine katıldı
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, seçim dönemi yaşayan Avrupa Birliği üyesi ülkeleri Türkiye düşmanlığı yapmamaları konusunda uyardıklarını, aksi halde kaybedeceklerini hatırlatarak, “İngiltere'de referandum yaptılar, Türkiye düşmanlığı yapanlar kaybettiler. Hollanda'da hala hükümet kurulabilmiş değil. Almanya da uyarılarımızı dikkate almadı ve merkez sağ, sol partiler oy kaybetti, 2. Dünya Savaşı'ndan sonra ilk defa aşırı ırkçı bir parti meclise girdi” diye konuştu.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AK Parti) Karaisalı ilçe kongresinde konuşan Bakan Çelik, Türkiye'nin milli çıkarlarına karşı dünyanın pek çok yerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Türkiye Cumhuriyeti'ne ve İslam'a karşı düşmanlık oluşturulduğunu kaydetti.

“Muhtıra bildirisi siyaset sayesinde kağıt parçasına dönüştü”
Türkiye'de halkın değerlerine uygun devlet ve hükümet düzeni olmasının dış ülkelerce istenmediğini kaydeden Bakan Çelik, müthiş ekonomik başarılara imza attıklarını, demokrasiyi ise geliştirdiklerini anlattı. Türkiye'de devletin milletiyle kavga ettiği dönemlerin bittiğini aktaran Bakan Çelik, “27 Nisan'da bildiri verildi. İlk defa askeri vesayetin verdiği bildiri siyasetçiler tarafından kabul edilmedi. Siyaset makamı 'ben sadece milleten talimat alırım' dedi ve o bildiriyi verenlere iade etti. Eğer o bildiriyi iade etmeseydi geçmişteki gibi onun adı muhtıra olacaktı. İade edilince kağıt parçasına dönüştü. Esas mesele budur. Halkın iradesine dayanan devlet, hükümet sizin iradenize saygı duyan siyasetçiler, demokrasimizi, ekonomimizi büyüttü, Türkiye dünyada söz sahibi oldu” şeklinde konuştu.

“Avrupa'da sağ akımlar güçlenirken Türkiye'de merkez güçlendi”
Bakan Çelik, Irak ve Suriye'de mezhep ve etnik grup çatışmaları nedeniyle büyük acıların devam ettiğini anlatarak, bu bölgelerdeki kaynakların bölgenin çocuklarına aktarılması gerektiğini savundu. Kuzey Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin referandum oylamasına da tepki gösteren Çelik, Türkmenlerin çoğunlukta yaşadığı Kerkük'ün de bu oylamaya dahil edilmesinin bölgedeki Kürt, Türkmen ve Araplara zarar vereceğine dikkat çekti. Çelik, tüm Avrupa'da aşırı sağ akımların yükselirken sadece Türkiye'de iktidar partisiyle merkezin güçlendiğini söyleyerek, siyasetin genel geçer kuralını AK Parti istikrarının bozduğunu kaydetti.

“Arakanlı mazlumlar Kurtuluş Savaşı'nda para gönderdi”
Birlik ve beraberlik çağrısı yapan Bakan Çelik, Somali ve Arakan'a dikkat çektiği ifadelerinde “Her birimizin tek tek gücü Somali'ye gidip de bir kardeşimize ekmek vermeye yetmez ama bu birlikteliğimizi koruduğumuz için sizler adına Somali'ye giderek mazlum kardeşlerimize, ekmek, su bulamayan kardeşlerimize Türkiye Cumhuriyeti'nden kardeş selamı götürerek ekmek, su, kardeşlik, barış götürüyor. Arakan'da da aynı. Osmanlı İmparatorluğu kaybetmişken, Türkiye Cumhuriyeti kurulma döneminde milletimiz varlık, yokluk savaşı verirken, televizyonlarda izlediğimiz, ölümden kaçan Arakanlı fakir Müslümanlar aralarında para toplayarak Kurtuluş Savaşı'na yardım gönderdi. Devletimize, milletimize zor günde yardım edenleri unutmuyoruz. Bugün de biz onların, Arakanlı mazlumların yanındayız, zalimlere karşıyız” görüşlerine yer verdi.

“AB'nin demokrat çevrelerine iş birliği çağrımızı yöneltiyoruz”
Türkiye'de halkın değerleriyle barışık bir siyaset güdüldüğü için 'Türkiye'de otoriterleşme, muhafazakarlaşma var' denildiğini vurgulayan Çelik, 15 Temmuz darbe girişimine ve çok yönlü terör hareketlerine dikkat çekti. Bakan Çelik, seçim dönemi yaşayan Avrupa Birliği ülkelerinin de Türkiye'ye yönelik düşmanlık yaptıklarını ve kaybettiklerini kaydederek şöyle devam etti:
“Türkiye düşmanlığı yapmamaları konusunda uyarmıştık. İngiltere'de referandum zamanı Türkiye düşmanlığı yapanlar kaybettiler. Hollanda'da 250 güne yaklaştı hala hükümet kuramadılar. Almanya'yı uyardık; 'Türkiye karşıtlığı, İslam düşmanlığı yapmayın, aşırı ırkçı, faşistlere prim vermeyin' dedik. Türkiye'nin büyük, saygın bir devlet olduğunu, tarih boyunca güçlü bir Avrupa devleti olduğunu, 100 yıldır güçlü Avrupa Birliği demokrasisi olduğunu söyledik. Dikkate almadılar. Merkez sağ ve soldaki partiler oy kaybetti. 2. Dünya Savaşı'ndan sonra ilk defa aşırı sağcı, ırkçı bir parti meclise girdi ve 3'te birinin Nazi bağlantısı olduğu görülüyor. Tüm dünya için büyük tehdit. Biz Avrupa'nın, bölgenin geleceğiyle yakından ilgilenmek durumundayız. Niye? Avrupa'da milyonlarca dindaşımız, soydaşımız var. Onları faşistlerin, ırkçıların insafına terk edemeyiz. Türkiye'nin milli çıkarları için bunu devam ettirmek durumundayız. Tüm dünyada İslam, Türkiye düşmanlığına karşı dünyadaki demokrat özgürlükçü çevrelerle ittifaklarımızı artırıp beraberce mücadele etmeliyiz. İslam düşmanlığına, antisemitizme, ırkçılığa, faşizme karşı seferberlik başlatmalıyız. Bu tecrübeye sahip olduğumuz için Avrupa Birliği'nin demokrat çevrelerine iş birliği çağrımızı yöneltiyoruz.”

Milliyetçi Hareket Partisi de AK Parti kongresine çelenk gönderdi
Kongreye AK Parti teşkilatlarının yanı sıra, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karaisalı İlçe Teşkilatı da çelenk gönderdi ve kongreye katıldı.
Bu haber 1475 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

AZİM KAYA tarafından 10.02.2018 13:56:20 tarihinde yazılmış
FİKRET YENİ İL BAŞKANLIĞINDAN GİTMEZSE ADANA DA AK PARTİ 3. PARTİ OLUR GEÇEN DÖNEM OLDUĞU GİBİ BAKIN GEÇEN SEÇİMDE HAYIR ÇIKTI ADI FETO CU DİYE ANILAN BİR BAŞKANIN PARTİ DE DURMASI BİLE ÇOK AYIP BENCE SAYGILARIMLA .AZİM KAYA

Ak Parti Kan kaybediyor tarafından 04.10.2017 11:49:51 tarihinde yazılmış
Fikret Yeni İl Başkanı oldukça bu hantal yönetim ve ilgisiz vekillerle Adana da Ak parti başarı sağlayamaz. İlçe kongrelerini yapmadan önce seçmen anketi yaptırmak lazım aynı başkanlarla Ak partiye yazık olur.....

Reisçi tarafından 02.10.2017 15:52:38 tarihinde yazılmış
Millete tepeden bakan Adana ya hiçbir yatırım yapmayan Milletvekilleri sonunda Adana da Ak partiyi bitirdi. Yazık Reise tek başına. Necdet Hoca ve diğerleri Adana ya yazık ediyorsunuz. Yol verin vizyon sahibi insanlara .

Adanalı tarafından 01.10.2017 18:58:19 tarihinde yazılmış
Her şey güzel kongreler yapılıyor yüreğir belediye başkanı Mahmut çelik can neyin derdinde bu kadar bayani sokak sokak anket yaptırıyor şimdi ilçelere başladı teşkilat haberi varmı bundan bırak bu işi hizmet yap sen anket firması misin a zaten seni aday göstermek demek akp bitmesi demek senle biz kazanamayiz o yüzden yazık o bayanlara az ömrün kaldı na biz yollaksanda boş

Ferhat tarafından 30.09.2017 13:34:58 tarihinde yazılmış
Hayırlı uğurlu olsun sn; çelik bu sefer adaysınız büyük şehir e. Rabbim yolunu zu açıketsin. Memleket in insanı sınız. Sizede yakışır.

Eski ak partili tarafından 29.09.2017 21:58:00 tarihinde yazılmış
Adanaya bitti Adana için ne yaptın insanlar sayende partiye küstü burada avrupadan amerikadan konuşuyorsunuz Adana bitti çelikcan denen şahsı birde büyükşehire açıklayın parti tam birsin chp ye gün doğsun

Ferhat tarafından 29.09.2017 21:17:22 tarihinde yazılmış
Evet belli oldu sn:ÇELİK bu dönem büyük şehir e aday. Rabbim yolunu açık etsin. En azından memleket in insan ı Adana lı ben şimdi den hayırlı olsun diyorum..

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Başkanların tasfiyesi
YAZARLAR
Yüksel MERT

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
İslamcıların Etkensizliği

Fuat TÜRKER

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
8779
Bugün Gelen: 
74852
Toplam Ziyaretçi: 
270347745


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.