22:16:22 / 22.05.2018 
Park kavgası kanlı bitti: 1 ölü, 8 yaralı   |   Üretim Pazarlama Kooperatifi kuruluyor   |   'Adana’nın sağlık problemi kalmayacak'   |   Hareket halindeki dolmuş yandı   |   Karpuz çiftçinin yüzünü güldürdü   |   Kamyon lastiklerinde kaçak sigara   |   AK Parti Adana milletvekili adayları   |   İYİ Parti'nin Adana milletvekili adayları   |   Saadet Adana adaylarını açıkladı   |   Ölen gencin organları hayat verdi   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
ÇÜ Balcalı hastanesi devrediliyor
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Vali Demirtaş'tan 'at eti' tepkisi
AVM'de bıçaklı saldırı
Adana'da toplu taşımaya zam
Bir römork dolusu at eşek eti yakalandı
Kıskanç adam karısını öldürdü
Tamirci cinayetinde 'tecavüz' iddiası
Genç adam evinde ölü bulundu
Tartışma kanlı bitti
 ÇOK YORUMLANAN
MHP Adana Milletvekili Adayı Listesi
CHP'li Barut'tan Büyükşehir'e sert eleştiri
Büyükşehir'de bütçe krizi işçileri vurdu
Gölün ortasında 'bici bici' eylemi
Sözlü: Beş yılın hakkını vereceğim
Akgedik'ten Sözlü'ye 'hizmet' eleştirisi
Adana'da toplu taşımaya zam
Kent içi trafiğe tek yön formülü
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Alemdar Öztürk görevden uzaklaştırıldı

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
YENİ'NİN ELEŞTİRİSİNE DURAN CEVAP VERDİ
31.10.2017

MHP İl Başkanı Duran, 'Attıkları temelin yerini bulamıyorlar' diyen Ak Parti İl Başkanı Yeni'yi şantiyeye davet etti.
MHP Adana İl Başkanı Sertan Duran, "Attıkları temelin yerini bulamıyorlar" diyerek Devlet Bahçeli Köprüsü'yle ilgili eleştirilerde ve iddialarda bulunan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni’yi şantiye sahasını gezmeye davet etti.
 
Duran, "Türkiye’deki bütün siyasi, sosyal ve ekonomik krizler karşısında önleyici ve bütünleştirici rol üstlenen Devlet Bahçeli’nin adını taşıyan köprünün görkemini gölgelemeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.

Duran, Devlet Bahçeli Köprüsü inşaat alanında düzenlediği basın toplantısında, Fikret Yeni’nin bir panik havasında, “Attıkları temelin yerini kendileri bile bulamıyor. Adanalı vatandaşlarımız merak edip gittiklerinde temelin yerini bulamıyorlar” ifadelerinin gerçeklerden uzak, hakkaniyet ölçülerine sığmadığını söyledi.
 
Duran, "Fikret Yeni’yi Devlet Bahçeli Köprüsü’nün şantiye sahasını gezmeye, gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyorum" dedi.

160 milyon lirası Devlet Bahçeli Köprüsü’ne kullanılmak üzere 240 milyon liralık borçlanma yetkisinin İçişleri Bakanlığı'nca geciktirildiğini belirten Duran, "Gelsin şantiye sahasını gezsin, kaç ayak dikilmiş tek tek saysın, öğrensin, ondan sonra konuşsun. Devlet Bahçeli Köprüsü, Büyükşehir Belediyesi'nin hükümet eliyle yapılan büyük ölçekli yatırımlara ulaşımı kolaylaştıracak projelerden sadece biridir. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün Devlet Bahçeli Köprüsü ile birlikte uygulamaya koyduğu İlim Yolu Bulvarı, Ege Bağatur Bulvarı, Mithat Özsan Bulvarı, üniversite bağlantıları başta olmak üzere Yüreğir’e yansıttığı ulaşım yatırımlarının büyüklüğü 700 milyon lirayı bulmaktadır. Devlet Bahçeli Köprüsü’nün ihale sürecindeki çirkin oyunları, bürokratlara ve yüklenici firmaya yapılan baskıları, akabinde döviz artışından dolayı demir, çimento ve akaryakıta yapılan zamlar nedeniyle oluşan fiyat artışlarını çok iyi bilen iktidar partisinin il başkanı, şayet Adanalılara eziyet eden kişiyi arıyorsa, aynaya bakması yeterlidir. Türkiye’deki bütün siyasi, sosyal ve ekonomik krizler karşısında önleyici ve bütünleştirici rol üstlenen, bunda da başarıya ulaşan Devlet Bahçeli’nin adını taşıyan köprünün görkemini gölgelemeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir" diye konuştu.

"Kredi verilse de verilmese de bu köprü bitecek"
İçişleri Bakanlığı'ndan borçlanma yetkisinin kullanılmasına dönük izin beklendiğini söyleyen Duran, şöyle devam etti:
"Bu köprü izin çıksa da çıkmasa da 10-11 ay içerisinde köprü tamamlanmış olacak. Şu an köprünün yüzde 30'luk kısmı bitmiş durumda ben gelen eleştirilere anlam veremiyorum. Bu Adana'nın faydasına ve yararına bir şey, bizim siyasi ikbalimiz yoktur. Bazı kişilerin Büyükşehir Belediyesine adaylıklarını yalan ve iftira atarak gerçekleştirme isteklerini doğru bulmuyorum. Siyaset ahlaklı, terbiyeli ve üsluplu yapılması gereken bir şey. Yerel siyasetçilerin şahsi siyasi kaygıları var. Ben Fikret Yeni'nin göz doktoruna gitmesini öneriyorum. Yeni'nin, 'köprünün inşaatı daha maket halde kendileri bile köprüyü bulamıyorlar' tarzındaki açıklamaları gerçek dışıdır."

Fikret Yeni'nin, Belediye Başkanı Sözlü'ye borçlanma yetkisi verilmesine yönelik suçlamalarına da yanıt veren Duran, "Kanun çerçevesinde her dönem bütün belediyeler borçlanıyor. Bunları zamanında kendi belediyelerinde de yaşadılar. Büyükşehir'in gelirlerinin yüzde 30'u metroya gidiyor. Neden Antalya'da , Bursa'da, Ankara'da karayollarına verilirken metro Adana'da Büyükşehir'in omuzlarında. Biz ilk ihaleye çıkarken ki kur farkıyla şimdi ki kur farkı arasında fark var. Sürekli neden fiyat yükseldi diye soruyorlar bu köprünün ihalesi açıldığı zamanla şimdiki döviz kuru arasında ki farkını gözardı ediyorlar. Biz Adanalı'ya hizmet etmek için elimizden geleni yapıyoruz bunu durduramayacaklar" dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nce Seyhan Nehri üzerinde yaptırılacak olan "Devlet Bahçeli Köprüsü"nün temeli, 30 Mart 2016 tarihinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de katıldığı törenle atılmıştı.

Köprü, 1625 metre uzunluğunda, 40 metre genişliğinde, üzerinde 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere 6 şeritli karayolu, çift hatlı demiryolu olacak şekilde projelendirildi.
24 ayak üzerine oturacak Devlet Bahçeli Köprüsü inşaatında şu ana kadar 13 ayak tamamlanmış, her ayağa 1500 metreküp beton, 300 ton demir kullanıldı.

Devlet Bahçeli Köprüsü, Çukurova, Seyhan, Sarıçam ve Yüreğir ilçelerini birbirine bağlarken, Adana Şehir Hastanesi’nin, tamamlanmak üzere olan adliye saraylarının, stadyumun ve üniversitelerin kampüslerinin trafik yükünü taşıyacak.
Bu haber 3251 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

tarafından 18.11.2017 16:22:10 tarihinde yazılmış
Zeydan emlak vergilerine yüzde 100 ün üzerinde zam yaptı. O da olmaz

imamoglu tarafından 07.11.2017 10:09:32 tarihinde yazılmış
büyükşehire zeydanı aday göstersin sözlü ne maaş derdikalır ne çalışanları işten çıkarma derdi

seyhanlı tarafından 01.11.2017 14:35:11 tarihinde yazılmış
lütfen adanayı bir Avrupa şehri yapınız....böyle havası güzel temiz insanlara yakışan bir şehir olmalı gerekirse türkiye dünya çapında mimarlar bulunuz ve lütfen yol çalışmalırını herkez evine çekildikten sonra bir ekip ayrılsın ve sabah trafiğine kadar çalışşsın böylece keşmekeşlik olmaz sabahları

adanalı tarafından 01.11.2017 14:21:15 tarihinde yazılmış
adana da trafik bitik...ve her adım da davulcu zurnacı ses kirliliği ...lütfen buna el atın artık..yaşanılmaz hale geldi

dadaş tarafından 01.11.2017 12:12:50 tarihinde yazılmış
batıdan bakınca gözüküyor ayaklar da..doğu tarafındaki ayaklar ne ayak??göremedik??*

Vatandaş tarafından 01.11.2017 11:34:04 tarihinde yazılmış
Sayın duran bakın sözlü kendini savunamıyor siz onu savunmaya çalışıyorsunuz.Sözlü kaç tane mahalleye gidip çözüm üretmiş.kaç tane bulvar açmış dönemi bitiyor ortada bişey yok. Aytaç durak eleştiriliyor bakıyorum adana tarihinde duraktan başka hizmet eden yok... Durakada bir kez dahi oy vermedim. Oniki dev proje diye afiş heryerde asılı hayvan barınağı yapacağım diyor.. Sizler adana trafiğine giriyormusunuz merak ediyorum. Belediyelerin görevi su çöp yol vb.bunlar asli görevdir sözlü bunları dahi yapamıyor.fazla sını istemiyoruz görevini yapsın. Burada yaşayan tüm partililer tüm halk belediyeden hizmet bekliyor partizanlık değil.

büyükşehir taşoron işçisiyim tarafından 01.11.2017 11:21:49 tarihinde yazılmış
işçinin parasının da arkasında durun başkan yazıklart olsun sana

hayırdır başkan tarafından 31.10.2017 22:35:47 tarihinde yazılmış
büyükşehir işçileri 3 4 aydan beri maaş alamıyor buna niye yardımçı olmuyon mhp tek tek işden çıkaarılıyor sanada yazıuklar olsun sizler mhp yi bitirdiniz ya meral a geçdi millet siz sandıga gömüleçeksiniz işçiye sahip çıkmayın taban a bakmayın ülküçüleri ezin aç bırakın gel oy isde şimdi başkan millet sizin yüzünüzden meral a geçdi uyan başkan uyannnn

TUZLALI tarafından 31.10.2017 20:18:35 tarihinde yazılmış
Fikret Yeni denilen şahıs Bank Asya nın avukatı değil mi ?Bank Asya ya para yatıranlar hapis yatıyorlar. Bu avıkat görevden niye alınmıyor.?

vatandaş tarafından 31.10.2017 19:33:33 tarihinde yazılmış
5 sene de biter.onu da gelecek belediye başkanı.öteki seçime doğru bitirir..

ADANALI tarafından 31.10.2017 15:34:05 tarihinde yazılmış
NE ZAMAN KÖPRÜDEN GEÇECEĞİZ?

ali bey tarafından 31.10.2017 14:54:27 tarihinde yazılmış
bir cevapta ödenmeyen maaşlar hakkında bekliyoruz ? belediyede insanlar maaş alamıyorlar ???

Belediye iscisi tarafından 31.10.2017 14:48:30 tarihinde yazılmış
Yapılır tabi 4 aydır işçilerin maaşlarını vermeyin kul hakkı yiyin yapın o köprü dikkat edin başınıza cokmesin oyle ahkam kesecegine gitse sözlüye işçilerin maaşlarını sor

Çağlar tarafından 31.10.2017 14:30:12 tarihinde yazılmış
Belediyenın taşeron işçileri 3 aydır maaş almıyor siz Fikret Yeniye laf yetiştireceğinize önce kendi işçinizin maaşını ödemek için başkanınıza laf yetiştirin . 3 aydır millet aç kaldı kimsenın umurunda değil !

Ahmet Narin tarafından 31.10.2017 14:17:08 tarihinde yazılmış
Sayın Başkan yapılan ayakların resimlerini koyda bizlerde görelim.

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Listeler Açıklandı Yarış Başladı
YAZARLAR
Yüksel MERT

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU

Fuat TÜRKER

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
4339
Bugün Gelen: 
136160
Toplam Ziyaretçi: 
277498037


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.