18:55:51 / 22.04.2018 
Adana Demirspor: 2 - BB Erzurumspor: 3   |   Polisin şüphesi torunu ele verdi   |   Çoraplarını eline geçirip iş yerini soydu   |   TY Elazığspor: 2 - Adanaspor: 3   |   Karataş’ta 4-6 yaş için Kur'an kursu   |   Tespih hırsızı yakalandı   |   Arkadaşının evinde ölü bulundu   |   Adana'da kaçak mülteci operasyonları   |   Tapan bıçağı Adana'nın simgesi olacak   |   Karaisalı ve Ceyhan'da trafik kazası   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
ÇÜ Balcalı hastanesi devrediliyor
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Vali Demirtaş'tan 'at eti' tepkisi
AVM'de bıçaklı saldırı
Bir römork dolusu at eşek eti yakalandı
Kıskanç adam karısını öldürdü
Adana'da toplu taşımaya zam
Tamirci cinayetinde 'tecavüz' iddiası
Genç adam evinde ölü bulundu
Tartışma kanlı bitti
 ÇOK YORUMLANAN
CHP'li Barut'tan Büyükşehir'e sert eleştiri
Büyükşehir'de bütçe krizi işçileri vurdu
Sözlü: Beş yılın hakkını vereceğim
Adana'da toplu taşımaya zam
Kent içi trafiğe tek yön formülü
Akgedik'ten Sözlü'ye 'hizmet' eleştirisi
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Alemdar Öztürk görevden uzaklaştırıldı
Satıcılarla zabıtalar birbirine girdi
Sözlü'nün açılışlarını Bahçeli yaptı

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
'HER PROJEYE DESTEĞE HAZIRIZ'
13.12.2017

AB Bakanlığı’nca desteklenen 'Sivil Toplum Diyalogu Programı Bilgilendirme Toplantısı' gerçekleştirildi
 Adana Valisi Mahmut Demirtaş, coğrafi konumu, doğal güzellikleri, tarihi dokusu, turizm değerleri, sanayisi ve ticaretiyle son derece önemli bir potansiyele sahip Adana'nın, bu stratejik gücüne AB hibe desteklerinin eklenmesiyle, bölgenin ve ülkenin sosyal ve ekonomik kalkınmasına olumlu katkı sağlayacağını söyledi.

Türkiye’den dernekler, vakıflar, bunların federasyon ve konfederasyonları ile Avrupa Birliği’nden kar amacı gütmeyen kuruluşların başvuru yapabildiği “Sivil Toplum Diyalogu Programı Beşinci Dönem Teklif Çağrısı ve Bilgilendirme Toplantısı” Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği Bakanlığı, Proje Uygulama Başkanlığı’nca sürdürülen, 6 milyon Euro hibe bütçesi ile her bir projeye azami olarak 200 bin Euro hibe desteği sağlanacak projeyle ilgili düzenlenen toplantıya, Vali Mahmut Demirtaş, AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan, vali yardımcıları, kaymakamlar, belediye başkanları, proje üreten kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan AB Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent Özcan, bakanlık olarak desteklenen programın amacı ve destekleme çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

"Toplam 6 milyon Euro hibe desteği sağlanacak"
Vali Mahmut Demirtaş ise Adana Valiliği olarak tüm kesimlere ve hazırlanan projelere destek vermeye daima hazır olduklarını söyledi.

Vali Demirtaş, “Avrupa Birliği, ekonomik ve politik bir birlik olmanın yanı sıra; eğitime, araştırma-geliştirme çalışmalarına, bilime ve kültürel entegrasyona oldukça önem vermektedir. Avrupa Birliği Programları ve Projeleri de, kültürler arası bütünleşme ve işbirliği, çevre, özgürlük, adalet ve ortak pazar gibi, birliğin vazgeçilmez ilkelerine hizmet etmektedir. Sivil Toplum Diyaloğu Programı da Avrupa Birliği’ne Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında, Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından ortak finanse edilmektedir. Türkiye ve Avrupa Birliği üyesi ülkelerden sivil toplum kuruluşlarının, ortak bir konu etrafında bir araya gelerek, toplumların birbirini tanımaları, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmaları ve kalıcı diyalog kurmalarını sağlayan bir platform olarak geliştirilmiştir. Sivil Toplum Diyaloğu Programı, dünden bugüne, Türkiye ve AB toplumlarını birbirine yakınlaştıran, karşılıklı anlayışı güçlendiren, bilgi ve deneyim aktarımına imkân sağlayan yüzlerce ortak çalışmaya sahne olmuştur” dedi.

Demirtaş, Adana’nın yüzyıllar boyu farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığını söyleyerek, “Anadolu’nun en eski yerleşim bölgelerinden biridir. Coğrafi konumu, doğal güzellikleri, tarihi dokusu, turizm değerleri, sanayisi ve ticaretiyle son derece önemli bir potansiyele sahiptir. Adana'nın bu stratejik gücüne AB hibe desteklerinin eklenmesi, bölgemizin ve ülkemizin sosyal ve ekonomik kalkınmasına olumlu katkı sağlayacaktır. Malumunuz olduğu üzere Avrupa Birliği Bakanlığımızca yürütülen, Sivil Toplum Diyaloğu Programının Beşinci Dönemine ilişkin toplam 6 milyon Euro hibe desteği sağlanacaktır. Adana'nın tüm fasıl başlıkları ile ilgili projelerin kabul edileceği 5. dönem tekliflerinde, geçtiğimiz dönemlerde gösterdiği performansı katlayacağına inanıyorum” dedi.

"Bakanımız Çelik’e, desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum"
Demirtaş, Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik’in göreve gelmesinin ardından başlattığı “Çukurova’da AB Çalışmalarına Yönelik Kapasitenin Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında da çalışmaların yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü belirterek, “Projeyle ilimizin ihtiyaç duyduğu alanlarda geliştirilen 75 proje fikri ortaya çıkarılmış olup bu projelerin uygun hibe programlarıyla eşleştirilme aşamasına geçilmiştir. Bu vesile ile bakanımıza yakın ilgisinden ve projelerimize verdiği destekten dolayı huzurlarınızda bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızı, kamu yararına çalışan dernek ve vakıflarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı, üniversitelerimizi, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarımızı, belediyelerimizi ve mahalli idare birliklerimizi, Sivil Toplum Diyalogu Programı dahilinde projeler üretmeye davet ediyorum. Bizler Adana Valiliği olarak tüm kesimlere destek vermeye hazırız. Sizlerin program dahilinde prestij projelerine imza atacağınızı biliyoruz. Enerjinizi, geleceğe dair umutlarınızı, emeğinizi, projelerinizi bu şehir insanı için seferber edeceğinize yürekten inanıyoruz. İlimizdeki gelişmenin hızlandırılması, kentimizin rekabet edebilirliğinin güçlendirilmesi ve şehrimizdeki iş ortamının iyileştirilmesi açısından, stratejik önem taşıyan projelerin hayata geçirilmesi için, katkılarınızı bekliyorum” diye konuştu.

Vali Mahmut Demirtaş’ın konuşmasının ardından toplantı, başvuru ve değerlendirme sürecine ilişkin bilgilerin verilmesi, hibe programına ilişkin detayların anlatılması, projelerin nasıl hazırlanacağına dair sunumların yapılması ve soruların yanıtlanmasıyla sürdü.
Bu haber 1088 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Başkanların tasfiyesi
YAZARLAR
Yüksel MERT

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Güncelleme Ve Müceddid

Fuat TÜRKER
Fuat TÜRKER
Elçiye İtaat-II

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
4427
Bugün Gelen: 
71230
Toplam Ziyaretçi: 
274100889


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.