07:57:05 / 24.04.2018 
Adana'da 23 Nisan etkinlikleri   |   Büyükşehir'de toplu sözleşme imzalandı   |   Adana Demirspor: 2 - BB Erzurumspor: 3   |   Polisin şüphesi torunu ele verdi   |   Çoraplarını eline geçirip iş yerini soydu   |   TY Elazığspor: 2 - Adanaspor: 3   |   Karataş’ta 4-6 yaş için Kur'an kursu   |   Tespih hırsızı yakalandı   |   Arkadaşının evinde ölü bulundu   |   Adana'da kaçak mülteci operasyonları   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
ÇÜ Balcalı hastanesi devrediliyor
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Vali Demirtaş'tan 'at eti' tepkisi
AVM'de bıçaklı saldırı
Bir römork dolusu at eşek eti yakalandı
Kıskanç adam karısını öldürdü
Adana'da toplu taşımaya zam
Tamirci cinayetinde 'tecavüz' iddiası
Genç adam evinde ölü bulundu
Tartışma kanlı bitti
 ÇOK YORUMLANAN
CHP'li Barut'tan Büyükşehir'e sert eleştiri
Büyükşehir'de bütçe krizi işçileri vurdu
Sözlü: Beş yılın hakkını vereceğim
Adana'da toplu taşımaya zam
Kent içi trafiğe tek yön formülü
Akgedik'ten Sözlü'ye 'hizmet' eleştirisi
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Alemdar Öztürk görevden uzaklaştırıldı
Satıcılarla zabıtalar birbirine girdi
Sözlü'nün açılışlarını Bahçeli yaptı

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
1071 HİZMETİN AÇILIŞI YAPILDI
05.01.2018

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Bahçeli’nin de katılımıyla düzenlediği 1071 Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni yapıldı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “İran Türklüğünün bozguncularının ayaklandırma çağrısı yapan kanlı emperyalizmin tehlikeli tuzağına düşmeyeceğine inancım tamdır, beklentimiz de budur. İran’dan sonra sıranın Türkiye’ye geleceğini açık açık söyleyenler şunu unutmasınlar ki Gezi Parkı’nda denediler olmadı, Kobani olaylarında sonuca gitmek istediler olmadı, 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsüyle son kozlarını oynadılar yine olmadı. Hangi çılgın, hangi çukur ve zillet zihniyeti Türkiye’yi kaosa sürüklemek istiyorsa karşısında etten duvar bulacaktır” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Bahçeli’nin de katılımıyla düzenlediği 1071 Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nin açılış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kentteki köy ve mahallelere uzun yollar, sulama sistemleri, hayvancılık kalkınma projeleri yaptıklarını anlattı.

3 bin 89 hizmeti açtıklarını ancak bu rakamın abartılı sanılabileceğini aktaran Sözlü, katalog ve sosyal medya alanlarında bu projeleri tüm detaylarıyla ortaya koyduklarını bildirdi.
 
Pozantı, Karaisalı, İmamoğlu, Kozan, Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli belediyelerinin hizmetlerinin de bu rakama dahil olduğunu dile getiren Sözlü, kentte yapımı devam eden Devlet Bahçeli Köprüsü ile Alparslan Türkeş Bulvarı’ndaki viyadüğün trafiği rahatlatacağını vurguladı.
 
Başkan Sözlü, “Belediyecilik anlayışımız MHP lideri Bahçeli’nin rehberlik ettiği, Atatürkümüz, gazi ve şehitlerimizin emaneti olan cumhuriyet kazanımlarını birinci öncelik haline getirip şehrimize ve halkımıza hizmet ederken, kendi milli manevi değerlerini yücelten bir anlayıştır. 15 Temmuz’da sizin darbe girişimine karşı tavrınızı talimat bildik. Burada biz de vatandaşlarımızla karşı çıktık. Ceyhan Belediye başkanlığı görevim dahil 19 yılda 5 binin üzerinde arkadaşımızı memurluk gibi pozisyonlarda istihdam ettim. Birçok arkadaşımızı müdür, daire başkanı olarak istihdam ettim. 15 Temmuz gibi zamanda FETÖ’cülerin her yere sızdığı yerde, sizin uyarınızla, rehberliğinizle yanlıştan kurtulduk, yanılmadık, tek bir FETÖ’cü çıkmadı aramızda. Her zaman geleceği gördünüz. Ufkunuzla bizi aydınlattınız. Anlaşılması bazen zaman alsa da hep haklı çıktınız. Onun için sizinle, sizin liderliğinizde görevi 19 yılı tamamlayarak geride bıraktım onun için başı dik duruyoruz” diye konuştu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Sözlü’nün dile getirdiği hizmetlerde emeği olan herkese teşekkür ederek sözlerine başladı. Adana'nın tarih, vatan, bayrak ve şuur olduğunu vurgulayan Bahçeli, Adanalıları ise yiğit, gözü pek, dost canlısı ve temiz canlı olarak nitelendirdi.
 
Adana ve Adanalılara övgülerini sürdüren Bahçeli, şöyle devam etti:
“Helalimiz olan vatana hain ellerin değmesine Adana müsamaha göstermemiş, müsterihleri döktükleri kanda dökmüştür. Adana’ya yan bakan ya gözünden ya ömründen olmuştur. İşgal yıllarında Adana’nın direnişi hala dillerdedir. Düşmana karşı dik duruşuyla Adanalılar tarihe altın harflerle yazılmışlardır. Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümünde, bin 71 hizmetin temel atma ve açılış töreni elbette bugüne özel mana katmıştır. Bundan 96 yıl önce düşman unsurlarına Adana’yı dar eden aziz ecdadımızın muhterem ahvadı yine bir 5 Ocak günü kendine yakışanı yapmıştır. Adana’yı hak ettiği yere taşımak için emek verenler hiçbir şartta taviz vermemişler, teslimiyetin kara kaplı defterine veresiye yazdırmamışlardır çünkü kahramanlık Adana’nın göbek adıdır. 15 Temmuz FETÖ darbe ve işgal teşebbüsüne karşı tarihi duruşunuz milli hafızalardadır. 96 yıl önce emperyalizmi kovalayan yüksek inanmışlık 15 Temmuzda emperyalizmin din kisvesine dönüşen maşalarına da hadlerini bildirmiştir.”

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin de belediyecilikte rüştünü ispat ettiğini belirten Bahçeli, bazı odakların MHP’yi kıskandığını belirterek, “Küresel senaryolara sığınan CHP, HDP, İP, FETÖ, PKK ve bir kısım siyasi, 2019 ayarlı çıkarcı koalisyonu milli birlik ve kardeşlik ruhunu sarsamayacak, beka ve diriliş mücadelesini sakatlamayacaktır. Güvence Adanadır, güvence Türk milletidir” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de ve komşu coğrafyalarda olağanüstü gelişmeler yaşandığına dikkat çeken Bahçeli, küresel güçlerin varlığının alenileştiğini dile getirdi. Suriye ve Irak’ta var olan otorite boşluğunu fırsat bilen Amerika’nın PKK ve PYD’yi desteklediğini hatırlatan Bahçeli, “Güney sınırlarımız boyunca dengeler öylesine sarsılmıştır ki Türkiye açıkça tehdit edilmekte. Terör örgütleri zehir saçmaktadır. Kandil’in yanında bilhassa Afrin, Cezire, Kobani, Tel Abyad, Mumbiç insanlık düşmanlarının denetim ve kontrolündedir. Vatan topraklarının çevresinde tek bir terör örgütünün varlığına asla izin verilmemelidir. Teröristler neredeyse oraya girilmeli, taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalıdır. Öncelikle ve süratle Afrin mutlaka temizlenmelidir. Sınırlarımızın dibinde korsan ve terör devleti kurulmasına en küçük göz yumma hali felaketimize neden olacaktır. Haine merhamet olmaz. Haine acıma hiç olmaz. Türkiye’ye saldıranlar doğduklarına pişman edilmelidir. Bekamızın muhafazasında başka çare yoktur” şeklinde konuştu.

2018 yılında FETÖ ve PKK’nın kökünün kazınmasının en önemli hedef olduğunun altını çizen Bahçeli, ABD’nin Kudüs politikasını da tepki gösterdi.

Bölgede İsrail’in güvenliğini sağlamak amacıyla diğer Ortadoğu ülkelerinin iç savaş şartlarına hapsedilmesinin devrede olduğunu dile getiren Bahçeli, Irak, Lübnan, İran, Suriye’deki mezhepsel karışıklıklara ve savaşlara işaret etti.
 
Asıl hedefin İslam olduğunu kaydeden Bahçeli, “Bölgemiz büyüyen bir etkiyle barut fıçısı haline gelmektedir. Komşu ülkelerin birinde yaşanan şiddetli bunalım ülkemizi de etkileyecektir. Hem ülkemizin hem komşu ülkemizin toprak bütünlüğü kararlı bir şekilde savunulması tarihi ve kaçınılmaz bir şeydir. Türkiye milli bekasını koruma amacından asla taviz vermeden yoluna devam edecektir. Hükümete terörle mücadele ve dış politikalarında verdiğimiz destek tamdır ve sürecektir. Kimsenin kuşkusu olmasın. Mili birlik ve beraberlikle karanlık hesapları hüsrana uğratacağız. Bölgemizde istikrar vadeden güçlü bir ülke olarak mazlumların güvenli sancağı, zalimlerin korkulu rüyası olmayı sürdüreceğiz" dedi.

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ABD’de süren davada itirafçılık yapan Reza Zarrab hakkında ise, “Bu şarlatan şayet ABD kanunlarına göre bir suç işlemiş olsaydı yargılanıp ceza alması normal karşılanacaktır ancak suç Türkiye’de işlenmiştir o halde bu suçun hesabının sorulacağı hukuk sahası ABD değil Türkiye’dir” değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen’i iade etmeyen ABD’nin düne kadar Türkiye’nin müttefiki olduğunu, bu şartlarda ilişkilerin iyiye gitmeyeceğini aktardı.
İran’daki olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, bu karışıklıkları ABD ve İsrail’in alevlendirdiğini anlattı.
 
ABD’nin Suriye’de PYD’yi, Türkiye’de PKK’yı, İran’da olaylara karışan PJAK’ı desteklediğini aktaran Devlet Bahçeli, şunları söyledi:
“İran’ın birliği savunulmalı, komşuluk ilişkilerinin gereği yapılmalıdır. İran Türklüğünün, bozguncularının ayaklandırma çağrısı yapan kanlı emperyalizmin tehlikeli tuzağına düşmeyeceğine inancım tamdır kaldı ki beklentimiz de budur. İran’dan sonra sıranın Türkiye’ye geleceğini açık açık söyleyenler şunu unutmasınlar ki Gezi Parkı’nda denediler olmadı, Kobani olaylarında sonuca gitmek istediler olmadı, 15 temmuz FETÖ darbe teşebbüsüyle son kozlarını oynadılar yine olmadı. Hangi çılgın, hangi çukur ve zillet zihniyeti Türkiye’yi kaosa sürüklemek istiyorsa karşısında etten duvar bulacaktır. Bunların topu gelsin asla ve asla başaramayacaklardır. 4 parçalı sözde Kürdistan için zaman ve zemin yoklayanlar 4 ayaklı ateşte yanmaktan kurtulamayacaklardır.”
Bu haber 6162 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kamuoyu tarafından 25.01.2018 22:48:05 tarihinde yazılmış
Sözlü bence resmi afişi heykeli Aleyna tilkiyi bırak bir kamuoyu araştırması yaptır insanları enayi sanma yüzde onun bile yok Adana'da kendi işçin her yerde sana neler söylüyor biliyorsun

vatandaş rıza tarafından 24.01.2018 10:01:09 tarihinde yazılmış
Ben 1071 olarak sadece malazgirt zaferini bilirim.

osman ismen tarafından 12.01.2018 23:20:55 tarihinde yazılmış
bahceliyi degil trumpu getirse gram sansi yok capsiz bilgisiz cahilin

can gül tarafından 09.01.2018 08:55:33 tarihinde yazılmış
bahçeli yüzünden bir daha seçilemeyecek yazık....................

Vatandaş tarafından 08.01.2018 08:53:34 tarihinde yazılmış
Haberin tamamını okudum.Hiç bir yerinde bırakın 1071 proje tek bir tane proje den bahsedilmiyor. Geçenlerde zaten 12 dev proje afişi asıldı en büyüğü portakal bahçesi... Ben sadece devlet bahçeli gibi beyefendi bir insanın sözlü gibi bir yalancıya alet olmasına üzüldüm.ben 1071 proje nin tek bir tanesini bile bilmiyorum görmedim ama bu belediyenin ihmali yüzünden 1071 tane aracın kaza ve arıza yaptığını iddia ediyorum.

tarafından 07.01.2018 16:57:52 tarihinde yazılmış
Aceleci olmayalım lütfen daha 1 dönem acemilik asıl 2 dönem ustalık dönemi görüm nasıl hizmet yağacak Adana’ya biraz sabırlı olmakta yarar vardır demedinmi demeyin sonra

ADANAYI SEVEN tarafından 07.01.2018 16:09:52 tarihinde yazılmış
Büyükşehir beledıyesı ve bağlı kuruluşlarında tahmınen çalışan 15000 kişi olmasına rağmen mıtınge katılan 1000 kişi bu manzara adanamızın nasıl kötü yonetıldıgının ıspatıdır ıddıa edıyorum Adanamız buyuksehır beledıyesınde en standartlı dusuk sıyasılerle ve en standart dusuk hıcbır yetenegı olmayan bürokratlarla yonetılmektedır sayın sözlü adana da yaşayan bırı olarak her adım attıgımda senin resmını görmek ıstemıyorum lütfen reklamı bırak resımlerını kaldır bırdaha Haspel kadar secılırsen Adana'yı vatandaş terk eder sn Bahçeli'yi getirerek kendini kurtardın Adanamıza yazık oldu

tarafından 07.01.2018 14:21:23 tarihinde yazılmış
Bilboard Lideri sayın başkanımız maşallah heryerde resminiz 1071 eser heralde değiştirilen parke taşlarınıda saydınız yada asılan afişleriniz evet 1071 i geçiyor 40 yıllık adanalıyım nerede bunlar çok merak ediyorum trafik keşmekeş yollar köstebek yuvası 2 saat yağmur yağsa sel basmadık yer yok ama 1071 eser açılışı sizi tebrik ediyorum saygılarımı sunuyorum başarılarınızın devamını dilerim

1071 tarafından 07.01.2018 08:44:58 tarihinde yazılmış
1071 proje içinde Adanayı su basması için gerekli hazırlıkların yapılması da var dır.. ki Suların gitmemesi için yağmur mazgallarının tıkanmasının ihale ile yapılması için kaynak ayırılıp yatırım yapılmıştır.

Gereksiz Siyasiler tarafından 07.01.2018 03:58:00 tarihinde yazılmış
Nerden başlasam diye o kadar düşünüyorum ki birçok şey var aslında söylemek istediğim ben en iyi sözlü ağamızdan başlayım şimdi 1071 eserin var diyorsun bana çektiğin krediler ve belediyenin borcu ne kadar söyler misin yada sefaf belediye başkanı olup çıkıp ekrana bunlar benim giderlerin artılarım eksilerim dermisin diyecem dersin çünkü bir işi 10tl yapan esnaf büyükşehir e gitti mi 500 tl fatura çıkıyor. Iii hâl böyle olunca belediye borca gidiyor..Para kalmayimca düşünüyor yönetim bu 1071 eseri nasıl bitireceğiz diye hemen kredi çekelim hop belediye genel meclise bir borclanma yetkisi yazısı allah dan ordada akp var hemen karşı bir taraf ile yetki verilmiyor.Sonra bir telaş nasıl bitireceğiz bu eserleri hemen ne yapalim borçlu ne kadar su hizmeti alan abone var ise kesin diye emir gidiyor aski elemanlarına onlar bir telaş fırlıyor gariplerim sonrada 5 aydır maaşını alamiyan almadığı için ise şu borcunu ödeyemen kendi personellerinin suyunu kesiyor ve en dikkat çeken olay ise acma-kapama ücreti alıyor personelinde bu güzel ülkemin akıllı bilim insanı vatandaşlarımıza soruyorum..BİZ Mİ ÇOK GERİDEYİZ YOKSA AVRUPA MI ÇOK ILERIDE BELEDİYECİLİK VE SEHIRCILIK ANLAMINDA..karar sizin başkan sizin oy sizin parti sizin ama ADANA hepimizin..saygılarımla..Ben Çukurova ikamet ediyorum birde bu ilçe belediyesinden bahsetmek istiyorum.bir şu parkı yapılıyor merak ettim ve gittim belediyeye sordum park ufak nalyon üzerinde birkaç çocuklar için oyun şenlikleri var bunun gideri ne kadar acaba dedim..Kimseden ses çıkmadı odada onay veren mühendis bile fatura tutarını bilmiyor çok garibime gitti ve çıktım.Sonra bir duydum temizlik ve yol santiyesi satılmış ne kadar 61 trilyona ondan öncede bu başkent okulların ordaki park gözüken yere yoğunluk verilmiş ve oda 6.5 trilyona hilal inşaat diye bir firmaya satılmış.Şimdi işin aslı şu hizmet anaokulu yapmak ile hizmet park yapmak hizmet emekli evi yapmak ile hizmet kadın sığınma evi yapmak ile bu kadar borç olmaz.Şimdi çık bu paralar nereye gidiyor ise halkının karşında anlat..Birşey tutturmuş gidiyor her firma 3 kaşe 3 imza 3 piyasa araştırması 3 teklif mektubu ye kürküm ye yazık adanama yazık bee..HAYDI BANA EYVALLAH..

Ozkan tarafından 06.01.2018 23:44:51 tarihinde yazılmış
Insanların aklıyla dalga geçildi.Tamam hüseyin sözlü dalga geçiyor ama devlet bahçeli nasıl araştırmadan incelemeden inceletmeden açılışlara geliyor.Bilmiyirmu adana memnun değil bilmiyormu kazanılan adanada tüm belediyeler kaybedilecek bu nasıl vursumduymazliktir bu nasıl akıl tutulmasidir.Gelin delicaya oturum kahvesine alın ordaki insanların fikrini hava atamayla 1071 le bu is olmuyor az kaldı 14 ay sonra hükümranlık biter

Mehmet çelik tarafından 06.01.2018 22:02:44 tarihinde yazılmış
Her asvalt yamasını bir proje diye sayıyorlar var olan 2 proje var biri bitmek bilmeyen devlet Bahçeli köprüsü diğeri Türkeş bulvarındaki üst geçiş onlarda inşaat bukadar kalabalık nerden geldi derseniz 200 Halkotobüsü ve 200 belediye otobüsleriyle sokak sokak ücretsiz taşımayla Ada'm topladılar gerikalanda 16000 belediye çalışanı orda toplattı bunların her tarafı yalan hertarafı üçkağıtçılık Hüseyin sözlü düş Adana'nın yakasından Adana'ya 5 yıl kaybettirdin gerçekten milleyetçiysen vatanını seviyorsan doğup büyüdüğün Adana'ya daha fazla zarar verme düş yakamızdan git bir otopark çalıştır MHP lilerin yaptığı birsürü pis iş var git o işlerle uğraş .

mehmet kırbuga tarafından 06.01.2018 18:17:10 tarihinde yazılmış
en büyük eser adana senden kurtuldugu zaman olacaktır

tarafından 06.01.2018 14:18:57 tarihinde yazılmış
Köprü korkuluk demirlerinin boyanması, kanalizasyon patlağı tamiri, parklara wifi bağlanması, yola asfalt yama yapılması, mezarlıklara tuvalet yapılması, parke taşı döşenmesi ve tamiri gibi işleri dev hizmetler diye tanıtmak ne kadar doğru ?1071 hizmet içinde büyük yatırım denebilecek 10 taneyi geçmez onların da çoğu daha bitmemiş yarım işler.

ADANALI tarafından 06.01.2018 13:52:50 tarihinde yazılmış
adana nin her yerinde RESİMLİ afişlerini görmek bıktırdı. bunun paraları ile HİZMET yap. gereksiz AFİŞ asma na gerekyok HİZMET yap.

yusuf adana tarafından 06.01.2018 13:35:58 tarihinde yazılmış
başkanın sosyal medyada paylaştığı 1071 projeyi okuduğumda gülmekten yıkıldım bir siyasetçi bukadar halkı kandırıa biliyormu acaba sorusu geliyordu aklıma biyandan oraya toplana halka gerçekten anlam veremiyorum başkan her asfalt döktüğü sokağa 1 proje demiş her yaptığı sokaklara asfalt yamasına 1 proje demiş ve her yıl zarar ettiği otobüs işletmeye otobüs almış 1 proje demiş refüj açmış proje demiş saçma sapan ve adanaya hiçbir faydası olmayan işler yapmış proje demiş haa gözle görünen 2 proje var 1 devlet bahçeli 4 yıldır sürüyor bitmezde oo 1 de yeni başlayan akıllı kavşak var o da inşallah biter ani başkan halkla alay etme gidicisinnnnnn

Şinasi tarafından 06.01.2018 12:33:06 tarihinde yazılmış
Adanayi sel almış nerde 1071 eser? Şehrin içine ettiniz her yer tarla gibi .. Şehrin güneyi sefalet içinde ... acın gözünüzü

Çetin tarafından 06.01.2018 11:22:23 tarihinde yazılmış
Sabancı Kültür Sitesinin dış cephesi boyanmış. Dev açılış...

Ali gul tarafından 06.01.2018 10:26:54 tarihinde yazılmış
Bu1071esere milliet inan guluyor.

ADNAN ARIKAN tarafından 06.01.2018 10:22:44 tarihinde yazılmış
BU ESERLER NELER NERELERDE BENDE BİR ŞEY GÖRMEDİM

Alp Aslan tarafından 06.01.2018 08:42:54 tarihinde yazılmış
Milletin aklı ile dalga geçiyorlar. Nedense bu hizmetlerin çoğunu kimse görmedi ve bilmiyor. Yaptıkları hizmetide zamanında yapmayıp milleti de mağdur ediyorlar. Yani ne söylese inanacak yandaş bi kitle var.

Duyan Kulak tarafından 06.01.2018 03:50:07 tarihinde yazılmış
Nerede bu açılmış bu kadar tesis? Ben neden göremiyorum, yoksa bi tane açılış oldunda , 1071 tesisin adımı

Türk tarafından 05.01.2018 23:47:52 tarihinde yazılmış
Bahçeli ve Sözlü son açılışlarınızı yapıyonuz..

Gören göz tarafından 05.01.2018 22:48:33 tarihinde yazılmış
Şu soruyu sormaktan kendimi alamadım nerede bu 1071 eser takdir Okurlarındır

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Başkanların tasfiyesi
YAZARLAR
Yüksel MERT

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Güncelleme Ve Müceddid

Fuat TÜRKER
Fuat TÜRKER
Elçiye İtaat-II

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
6593
Bugün Gelen: 
20572
Toplam Ziyaretçi: 
274238009


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.