08:07:19 / 24.04.2018 
Adana'da 23 Nisan etkinlikleri   |   Büyükşehir'de toplu sözleşme imzalandı   |   Adana Demirspor: 2 - BB Erzurumspor: 3   |   Polisin şüphesi torunu ele verdi   |   Çoraplarını eline geçirip iş yerini soydu   |   TY Elazığspor: 2 - Adanaspor: 3   |   Karataş’ta 4-6 yaş için Kur'an kursu   |   Tespih hırsızı yakalandı   |   Arkadaşının evinde ölü bulundu   |   Adana'da kaçak mülteci operasyonları   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
ÇÜ Balcalı hastanesi devrediliyor
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Vali Demirtaş'tan 'at eti' tepkisi
AVM'de bıçaklı saldırı
Bir römork dolusu at eşek eti yakalandı
Kıskanç adam karısını öldürdü
Adana'da toplu taşımaya zam
Tamirci cinayetinde 'tecavüz' iddiası
Genç adam evinde ölü bulundu
Tartışma kanlı bitti
 ÇOK YORUMLANAN
CHP'li Barut'tan Büyükşehir'e sert eleştiri
Büyükşehir'de bütçe krizi işçileri vurdu
Sözlü: Beş yılın hakkını vereceğim
Adana'da toplu taşımaya zam
Kent içi trafiğe tek yön formülü
Akgedik'ten Sözlü'ye 'hizmet' eleştirisi
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Alemdar Öztürk görevden uzaklaştırıldı
Satıcılarla zabıtalar birbirine girdi
Sözlü'nün açılışlarını Bahçeli yaptı

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
ADANA'DAN FRANSA'YA TEPKİ GÖSTERDİ
01.04.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il kongresine katılmak için hava yoluyla Adana'ya geldi.
 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin il kongresine katılmak için hava yoluyla Adana'ya geldi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, havalimanında Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile milletvekilleri ve öteki yetkililer tarafından karşılandı.
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk askerinin Afrin'de mazlumlara zulmettiğini iddia eden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun zayıf ve garip biri olduğunu belirterek, "Dün İsrail'in başbakanı, muhatabım değil de bir laf etmiş. Ettiği lafa bak. Onların ordusu hiçbir zaman zulüm yapmamış. Biz teröristlerle uğraşıyoruz. Ama senin derdin teröristler değil çünkü sen terör devletisin. 'Benim nükleer silahım var' diye hava atma. Yeri geldiği zaman o nükleer silahlar da çalışmaz" ifadelerini kullandı.

Partisinin 6. Olağan Adana İl Kongresine katılmak için kente gelen ve kongrenin gerçekleşeceği Serinevler Spor Salonu'na sığmayan kalabalığa bina dışındaki parti otobüsünden seslenen Erdoğan, vatandaşları “Sizin gadanızı alam” diye selamladı.

Eğitim, sağlık, adalet, emniyet, ulaşım, enerji konularında adımların her geçen gün büyüyerek devam ettiğini söyleyen Erdoğan, “Zaten okulları anlatmama gerek yok. Sağlıkta şehir hastanesini yaptık mı? Memnun musunuz? Yüzde 95 doluluk oranına ulaşmış. Kardeşlerim herkes şimdi nereyi seçiyor? Şehir hastanesini. Niye? Diyor ki burada bana ihtimamla bakılacak. Oraya gidiyor. Biz de ne dedik? Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. Kanuni devleti âli Osmaniye'yi bir sağlıklı nefese ne yaptı? Feda etti. 'Önemli olan sağlık' dedi. Ama ben ne diyorum biliyor musunuz? Diyorum ki biz AK Parti olarak siyasetin de sağlık merkezindeyiz. Sağlıklı siyasetteyiz. İşte bunu beraber inşa edeceğiz, ihya edeceğiz. Zaten ana muhalefetin böyle sağlıklı bir siyaset diye bir derdi yok. Onlar zaten tıbbi bir vaka. Öyle bir durumu var. Onun için biz yola çıkarken ne dedik? 'Uzun ince bir yoldayız gidiyoruz gündüz gece.' Tamam, gidiyor muyuz? Fakat bu işi lafta bırakmayacağız” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Yola çıktığımızda Türkiye'nin kişi başı milli geliri 3 bin 500 dolardı. Şimdi 11 bin dolar. Nereden, nereye. Bunları anlatmanız lazım bilmeyenlere. Bitmedi. Ne diyorlar? IMF, IMF, IMF. Tamam, ne oldu? Biz göreve geldik IMF'ye olan borç 23 milyar dolardı. 2002 Kasım'ı. 2013'te ne yaptık? IMF'ye olan borcu sıfırladık mı? Bitti mi? O arada ne oldu biliyor musunuz? IMF bizden borç istedi; 5 milyar euro. Arkadaşlar sordu 'verelim mi' diye. 'Verin' dedim. Baktılar ki bunlar ciddi, gerçekten verecekler. Vazgeçtik. Ve biz böyle bu yolda yürüdük. Bitmedi. Merkez Bankası'nın döviz rezervi 27 buçuk milyar dolar. Şimdi 120 milyar dolar. Nereden nereye?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin'de etkisiz hale getirilen terörist sayısının da 3 bin 348 olduğunu açıkladı. İsrail'e de tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:
“Dün İsrail'in başbakanı, muhatabım değil de bir laf etmiş. Ettiği lafa bak. Onların ordusu hiçbir zaman zulüm yapmamış. Hani hüküm veya hükmü ilahi. Kulakları var duymaz. Ağızları dilleri var hakkı söylemez, kalpleri mühürlü. Ya dünyada İsrail ordusunun ne kadar zalim olduğunu benim anlatmama gerek yok. İsrail ordusu ve İsrail mazlumlara karşı cesur ama mazlumların dışında cesur değil. Korkak, ürkek. Zaten zalimler hiçbir zaman cesur olamaz ve zalimler hiçbir zaman zafer anıtı dikemez. Kalkmış bizim Afrin'de mazlumlara kalkıp da oralarda askerimizin zulmettiğini söylüyor. Ey Netanyahu, sen çok zayıfsın, çok garipsin. Bir defa kendine çekidüzen ver. Biz teröristlerle uğraşıyoruz. Ama senin derdin teröristler değil çünkü sen terör devletisin. Ve terör devleti olarak da işte Gazze'de yaptıkların ortada, Kudüs'te yaptıkların ortada. Ya senin dünyada doğru dürüst sevenin yok, sevenin. İşte BM'de Kudüs'le ilgili attığın adıma aldığın cevap ortada. 'Benim nükleer silahım var' diye hava atma. Yeri geldiği zaman o nükleer silahlar da çalışmaz. Ve şunu bileceksin. Mazlumla uğraşma. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Dünyada dolaşacak gezecek yer bulamazsın. Bu kadar açık konuşuyorum. Onun için bizimle uğraşma ve dürüst ol. Dürüst olmadığın sürece hiçbir zaman bizden de kalkıp olumlu bir kelam bulamazsın.”

Kosova'da MİT tarafından yakalanan 6 FETÖ mensubuna da gönderme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pensilvanya da gelecek. Öyle bir yere kadar kaçarsın. Nihayeti yok bu işin” diye konuştu.

Partililerinden seçimde destek isteyen Erdoğan, kadınları ve gençleri kapı kapı dolaşmaya davet etti.
 
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye konusuyla ilgili Fransa'dan duymak istemeyecekleri ve kendilerine yakıştıramayacakları bir takım haberler işittiklerini belirterek, "Dün Ermenileri kışkırtanlar bugün aynı oyunu başkaları üstünde oynama peşindeler" diye konuştu.
Partisinin 6. Olağan Adana İl Kongresi'ne katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, önceki referandumda Adana'dan yüzde 42 oy çıktığını hatırlatarak, “Beklediğimiz ve Türkiye ortalamasının çok altında kaldı. Halbuki biz Adana'yı biliriz Adana da bizi bilir. Türkiye için neler yaptığımızın, Adana'ya hangi hizmetleri getirdiğimizin en yakın şahitleri sizlersiniz. Çünkü Adana hem sanayi hem ticaret hem tarım hem de güzel yürekli, mert, cesur insanların şehridir. Demek ki biz kendimizi Adana'ya yeterince anlatamamışız. Bölgesinin lokomotif şehri Adana'da güçlü olacağız ki diğer illeri de sürükleyip getirelim. İnşallah bu kongremizle birlikte Adana'da yeni bir dönem, yeni bir gönül seferberliği başlatıyoruz. Yani metal yorgunluğunu geride bırakıyoruz, yeniden bir diriliş hareketini hep birlikte başlatıyoruz. Bu diriliş müjdesine Mart ve Kasım 2019'da var mıyız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşılama konuşmasının ardından ceketini çıkartarak konuşmasına devam etti.

Partililerinden 'önemli' ricada bulunan Erdoğan, "Fitneye, fesada, aramızda yer vermeyeceğiz ve birbirimizi Allah için seveceğiz. Fitne üretmekten bıktık artık. Birbirini sadece Allah için seven bir kadro olarak hedefe yürüyeceğiz" diye konuştu.

Zeytin Dalı Harekatı'na değinen Erdoğan, “Suriye'den ülkemize yönelik saldırıları durdurmak amacıyla Afrin'e Zeytin Dalı Harekatını başarıyla sürdürüyoruz. Elhamdülillah şu an iyi bir noktadayız. Operasyonun 58. gününde yani Çanakkale Zaferimizin yıl dönümüne denk gelen 18 Mart'ta Afrin şehir merkezi ele geçirildi. Şimdi Tel-Rıfat ve diğer bölgelere yönelik harekat devam ediyor. Bu harekatta şehit olan askerlerimize, jandarmalarımıza, ÖSO mensubu kardeşlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize ise sağlık ve afiyet diliyorum. Afrin bölgesinde güvenli hale getirdiğimiz yerlere Suriyeli kardeşlerimizin dönüşü başladı. Daha önce Fırat Kalkanı Harekatıyla DEAŞ ve YPG'li teröristlerden temizlediğimiz Cerablus, Rai, Bab bu aradaki 2 bin kilometrekare alana 160 bin Suriyeli kardeşlerimiz geri döndü ve oraya yerleştiler. Şimdi de inşallah Afrin'den ayrılanlar tekrar evlerine, topraklarına dönüp Allah'ın izniyle yerleşecekler. Diğer bölgeleri de bu şekilde özgürlüğüne kavuşturdukça Suriyeli kardeşlerimizin yurtlarına dönüşleri kademe kademe devam edecektir. Hiç endişeniz olmasın. Biz inanıyoruz. İnandığımıza göre üstünüz” ifadelerini kullandı.

"Onlar kaçacak, biz kovalayacağız"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröre yönelik operasyonlara ilişkin şunları söyledi:
“Türkiye terör örgütlerini tepeledikçe, Suriye'de oynanan oyunu bozdukça çatlak sesler de artmaya başladı. Afrin'de etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 3 bin 844 oldu. Tepelerine tepelerine bineceğiz. Niye? Türkiye'nin sınırlarını taciz eden, roket atışlarıyla 100'ü aşkın vatandaşımızı şehit edenlere biz bu işi öyle kolay kolay bırakmayız. İçerideki teröristlere bıraktık mı? Onlara da bırakmadık. Şu anda bizim askerimiz, jandarmamız, polisimiz, güvenlik korucularımız tümüyle Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, Cilo'da tüm Bestler Dereler'de mağaralarına varıncaya kadar girdiler mi? Girdiler. Kaçacak delik arıyorlar ve çıkamıyorlar. Çıkamayacaklar. Onlar kaçacak, biz kovalayacağız.”

"Adana Fransa'yı, Fransızlar da Adana'yı iyi bilir"
Amerika'nın Suriye politikasına ilişkin de konuşan Erdoğan, “Amerika'nın Suriye politikasındaki kısmı da olsa bazı müspet değişiklikleri takdirle takip ediyoruz. Coğrafyamızın tüm terör örgütlerinden arındırılması konusunda bölge devletleriyle olduğu gibi ABD ile yakından çalışmaktan memnuniyet duyarız. Buna karşılık en son olarak Fransa'dan asla duymak istemeyeceğimiz ve kendilerine de hiç yakıştıramayacağımız bir takim beyanlar, görüşmeler ve haberler geldi. Adana bu Fransızları iyi bilir. Fransızlar da Adana'yı iyi bilir. Geçmişte hep Fransız işgalcilerinin kendilerine hem de onların besleyip büyüttüğü Ermeni çetelerine en güzel cevabı Adana vermiştir. 44 kahraman Adanalı bin kişilik Fransız işgal taburunu Gülek'te esir ederek adlarını tarihe altın harflerle yazdırmışlardır. Dün Ermenileri kışkırtanlar bugün aynı oyunu başkaları üstünde oynama peşindeler” yorumunda bulundu.

"DEAŞ'ın başını nasıl ezmişsek PKK'yı da ezeceğiz"
İsrail'in Zeytin Dalı Harekatı'na yönelik sözlerine karşılık veren Erdoğan şöyle devam etti:
“Terör örgütlerinden temizlediğimiz yerlerde bayrağımızın dalgalanmasından rahatsız olanlar aynı yerlerde daha önce dalgalanan paçavraların sözünü bile etmezler çünkü bunların derdi sadece ve sadece Türkiyedir. Bunların karın ağrısının sebebi Türk milletidir. Dünyanın dört bir yanından gelip hiçbir değere saygı duymadan en acımasız, en zalim şekilde coğrafyamızı çiğneyenlere ses çıkarmayanların Türkiye'den şikayet etmeye hakları kesinlikle yoktur. Bizim sömürgecilik ayıbımız yoktur. İşgalcilik ayıbımız yoktur. Ey Netanyahu sen işgalcisin ve şu anda işgalci olarak o topraklarda bulunuyorsun. Aynı zamanda sen bir teröristsin. Zira o mazlum Filistinlilere sizin yaptıklarınızı tarih kaydediyor ve bunu hiçbir zaman unutmayacaklar, unutmayacağız. İnanıyorum ki İsrail halkı bu yaptıklarından rahatsız ve sen kalkıp da bizim Afrin harekatına söz söyleyecek kıratta değilsin. Önce haddini bu noktada bileceksin. Bizim terör örgütleriyle birlikte yürüme, yoldaşlık yapma ayıbımız yoktur. Alnımız ak, her zaman başımız diktir. Gittiğimiz yere sadece huzur götürürüz biz. Medeniyet götürürüz, sevgi götürürüz. Onun için diyoruz ki kimse bu bayraktan rahatsız olmasın. Onun için kimse Türkiye'nin, Türk askerinin varlığından rahatsız olmasın. Biz sadece teröristin tepesine bineriz. Şu anda Afrin'de olan bu değil mi? Güvenli hale getirdiğimiz yerlerdeki kardeşlerimize ise sadece ve sadece hizmet götürürüz. Dün DEAŞ terör örgütü dinimizi istismar ederek bölgemizin yakılıp yıkılmasına yol açmıştır, bugün aynı şeyi PKK üstlenmiştir. DEAŞ'ın başını nasıl ezmişsek YPG ve PKK'nın başını da öyle ezeceğiz.”

Türkiye'de ekonomik gelişmelere ilişkin eleştirilere de cevap veren Erdoğan, "Şu an 160 milyar dolar yıllık ihracat hacmine kavuştu. İhracatın artması üretimin, istihdamın, ticaretin artması demektir. Büyüme gelip de sizin başınıza düşecek değil. Bunlara bakıp büyümeyi göreceksiniz. Başınıza düşecek olursa öyle bir büyüme rakamının altında ezilir gidersiniz zaten" dedi.

Adana'ya 37 katrilyon liralık yatırım yaptıklarını aktaran Erdoğan, Mart ve Kasım 2019 seçimleri için her eve girip, gönüllere dokunmaları konusunda partililerinden destek istedi.

Çukurova Bölge Havalimanı'nda yaşanan gecikmeye de değinen Erdoğan, havalimanının alt yapı işlerinin temmuzda biteceğini, üst yapı ihalesinin de yakında yapılacağını ve hizmete açılacağını açıkladı.
Bu haber 3824 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yusuf Mehmet Tunaoglu tarafından 04.04.2018 12:19:13 tarihinde yazılmış
Degerli Arkadaslar, Adanamiz yillardir ihmal edilen bir sehir, bölge.Bir arkadas bu yorumlarda zaten siralamis Stadyum yapimindan digerlerine kadar. Adana istensin bir Monte Carlo, Nice olabilir. Turizm icin tüm iktidarlar bir sey yapmadi. Adanadan secilenlerinde yaptirim gücü ya yok yada cok az. Adanaya yeni yatirimci lazim. Sahil seridine 5 yildizli oteller dikilmeli, yöre halki bu konuda egitilmeli. Karatastan Kibrisa, Mersine, Iskenderuna gemiler kalkmali. Sahil yolu yapilmali.Metro agi genisletilmeli. Tepabagdaki tarihi evler restore edilmeli, cafelerle, butik otel ve dükkanlarla turizme kazandirilmali. CB iyi bir hatip belki ama partisi AKP ile Adanaya sahip ciktigi , yaptigi somut bir Projesi olmadigi gibi sucsuz secilmis Belediye baskanini görevden aldi o yasta adami hapise atti. Keske tam tersi olsada övsek, sevinsek. Ufukta Adana icin güzel seyler su an itibariyla ne yazikki görülmüyor.

Yörük GURD tarafından 03.04.2018 00:10:25 tarihinde yazılmış
İkinci etap metronun sözünü vermiştiniz.

Adss tarafından 02.04.2018 09:55:47 tarihinde yazılmış
Sayin cumhurbaskanim biz adanayi iyi biliriz adana bizi iyi bilir demissiniz dogru demissiniz ama belki kimse takip etmiyor adanada isler cok yavas ilerliyor. Ornekmi yeni stad antel trabzon samsun vs. Gibj illerde bizden sonra baslamasina ragmen cojtan bitti. Yeni havaalani yillardir bitmedi istanbuldaki 3. Havaalani burda yapulacak olandan katbekat daha buyuk ama eminimki o daha once bitecek.diger illerde metro insaatlarini ulastirma bakani bitirdi ama bizdekini devralmadi.ama denilecekki biz baslamadik ona belediye basladi diye ama diger illerde ornekleri gorduk bakanligin baslamayip fakat bitirdigi.bide yollar icin sozler verilmisti guney cevre yolu gibi projeler.yani demem oki bu hizmetler hizlanabilirse cok cok daha iyi olur. Adanalinin bakis acisi biraz degisebilir.suanki durumda adanali kendini biraz sahipsiz biraz uvey evlat gibi hissediyor kayseri konya antel gibi komsu illere baktiginda. Zira bu iller gecmis yillarda adananin cok cok gerisinde olan illerdi.

Ada tarafından 01.04.2018 20:23:26 tarihinde yazılmış
Adanamıza yaptırmadığı tramwayların metroların köprülerin kapattığı devlet fabrikalarının çukurovada bitirdiği tarımın akapeye oy çıkan yerlere metrolar yaptırdığının açılışını yaptılar heralde unutmadan eskiden wc 1milyondu şimdi 1 lira akapeden önce Adanamız 4. İl idi akapenin sayesinde 6. 7. İl olduk

Nadir tarafından 01.04.2018 20:11:54 tarihinde yazılmış
Çukurova çiftçisi pahalı mazot, gübre traktör ve tohumdan sonra Pahalı SU ile tanışacak. Gözünaydın ÇUKUROVA.. Demek ki ananız daha ağlayamamış..

''geldlikleri gibi giderler''diyip ; tarafından 01.04.2018 19:29:36 tarihinde yazılmış
maçası yemeyip yerel seçimde ittifak beklentisi içinde olanların tayyip erdoğan ın karşısında attıkları olmadık taklaları ''güvercinler'' atamazdı doğrusu..!!::)))))

Muhtar tarafından 01.04.2018 18:12:40 tarihinde yazılmış
Unutmayın oradaki o yoğunluk reis içindi teşkilat için deyil yoksa kimse teşkilatlar için gitmezdi vay adanamın haline fikret yeniyle hiç bir belediyeyi kazanmazlar. Şimdiden geçmiş olsun sözlüye ve karalara tekrar hayırlı olsun adana teşkilatları ırkçı ve faşistlerden ibrettir ve hepsini kınıyorum bu milletin sayesinde o koltuklarda oturuyorlar ve onları inkar ediyorlar

Ferhat tarafından 01.04.2018 16:56:03 tarihinde yazılmış
Çok kalabalıkdı.maşallah Rabbim Erdoğan ı korusun. Konuşması hareket leri. Sanki içimizden biri.

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Başkanların tasfiyesi
YAZARLAR
Yüksel MERT

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Hasan TÜLÜCEOĞLU
Güncelleme Ve Müceddid

Fuat TÜRKER
Fuat TÜRKER
Elçiye İtaat-II

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
201
Bugün Gelen: 
21773
Toplam Ziyaretçi: 
274239210


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.