16:31:16 / 20.05.2018 
Suçlulara 'sanal devriye' darbesi   |   Barış Rallicileri Adana’da   |   Adana'da 19 Mayıs kutlamaları   |   Ölümüne serinlik   |   Çalıntı otomobilden uyuşturucu çıktı   |   Kozan'da belediye meclis üyesine saldırı   |   Yakalanan göçmenler gözyaşlarına boğuldu   |   Kazada ölen çiftin kimliği belirlendi   |   Sıcaklar camileri doldurdu   |   Baskın yapılan depodan çıkanlar şaşırttı   |  
ANA SAYFA
   Adanahaber Özel
   Adana Güncel
   Ulusal Gündem
   Bölge Haberleri
   Ekonomi
   Dünya
   Siyaset
   Spor
   Sağlık
   Polemik
   Eğitim
   Bilim - Teknoloji
   Dini Hayat
   Kültür & Sanat
   Medya - Makale
   Künye
   Adana Tarihçesi
   Linkler
   Adana Protokol
   Video Galeri
Foto Galeri
Arşiv Arama
Tüm Haberler
ÇOK OKUNANLAR
ÇÜ Balcalı hastanesi devrediliyor
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Vali Demirtaş'tan 'at eti' tepkisi
AVM'de bıçaklı saldırı
Adana'da toplu taşımaya zam
Bir römork dolusu at eşek eti yakalandı
Kıskanç adam karısını öldürdü
Tamirci cinayetinde 'tecavüz' iddiası
Genç adam evinde ölü bulundu
Tartışma kanlı bitti
 ÇOK YORUMLANAN
CHP'li Barut'tan Büyükşehir'e sert eleştiri
MHP Adana Milletvekili Adayı Listesi
Büyükşehir'de bütçe krizi işçileri vurdu
Gölün ortasında 'bici bici' eylemi
Sözlü: Beş yılın hakkını vereceğim
Akgedik'ten Sözlü'ye 'hizmet' eleştirisi
Adana'da toplu taşımaya zam
Kent içi trafiğe tek yön formülü
Adnan Oktar'dan Başkan Sözlü'ye
Alemdar Öztürk görevden uzaklaştırıldı

EMAİL ADRESİNİZ

Google
Web adanahaber
Hüseyin BAYRAK
Söz Tükendi
Hüseyin BAYRAK   -    info@adanahaber.com

Söz bittiğinde lakırdı başlar lakırdı ise iflasın önsözüdür.

 

Sözün gücü ile iktidara gelip kas gücüyle iktidarda kalamazsınız. Kas beyne, yani beynin ürettiği düşünceye söze bağlıdır. Söyleyecek sözünüz bittiyse kasınız da bir işe yaramayacaktır.

 

İktidar ile dejenerasyona uğrayan İslamcı düşünce son seçim yasası ile de İslamcı itirazın kimyasını bozdu. İdeolojik duruş zemin kaybetti. Menfaat ve iktidar etrafında savrulmalar başladı. İlke ve mefkûre kaybetti popüler kültür egemen oldu.

 

Siyasetin duruşu zemini kalmadı. İktidar 16 yılda sözünü tüketti söyleyecek sözü kalmadı. İktidar söz üretemeyenince muhalefette lakırdıya lakırdıyla cevap vermeye başladı.

 

Siyasal rekabet “tencere dibin kara seninki benden kara” kısır döngüsüyle can çekişiyor.

 

 MHP’yi kanatları altına alan hatta birçok noktada devleti emanet eden Ak Parti Saadet Partisini CHP ile 28 Şubatçılar ile ittifak kurmakla suçluyor. Saadet ise CHP ile ittifak yapıp Ak Partiyi milliyetçilikle ülkücü kadrolarla yürümekle, Papa ile kol kola olmakla suçluyor.

 

MHP ise Ak Parti ile yürüdüğü yolda İyi Parti’yi CHP ile ittifak yapmakla fetöcülükle suçluyor. İyi Parti ise MHP‘yi davayı satmakla suçlarken CHP’nin kanatları altından vuruyor.

 

Siyasi arenada fetöcülük güçlünün zayıfı ezme gerekçesi olarak kullanılmaya devam ederken güçlü fetöcüler zayıf fetöcüleri telef ederek ayakta kalıyor.

 

Fetö belası bu ülkenin başına uzun yıllar bela olmaya devam edecek. Fakat asıl elebaşılar birer birer dışarı çıkarken zurnanın son delikleri içerde kalmaya işinden ayrı kalmaya devam ediyor.

 

Ortada bir hak hukuk ihlali var ve herkes biliyor. Fakat CHP’den bu konuda herhangi bir ses çıkmıyor nedeni ise çok basit. Bu dönemde hak ve hukuk ihlaline uğrayanların tamamına yakını Ak Parti tabanı ve İslami kesimden dolayısı ile CHP bu konuda sessiz kalmayı tercih ederken ilkelerini de çiğnemiş oluyor. Adeta kavgayı hukuksuzluğu ve suiistimali Ak Partinin aile içi meselesi gibi bakıyor.

 

Seçime giderken en önemli argümanlardan biriside İngiliz olmak. Maalesef İngiliz’in evlatları birbirlerini İngiliz olmakla kraliçenin adam olmakla suçluyor. Oysa ve ki suçlayan suçlanandan daha fazla İngiliz.

 

İngiliz pasaportlu vekiline bakmadan rakip siyasi partinin liderini İngiliz olmakla suçlamak hangi aklın ürünü diye suçlamanıza gerek yok zira bu suçlama ve itiraz herhangi bir aklın ürünü değil direk midenin ürünüdür. Akılla kalple değil mide ile konuşmaktır.

 

Miting alanlarında sosyal medyada içerikten yoksun hiçbir anlam ve önem belirtmeyen tamam ve devam kavgasına bakıldığında her iki kesiminde gerekçeleri ve itirazlarının akılla mantıkla bir alakası yok. Hamasi nutuklar içi boş inatlaşmalar yeter birazda bize bırak hep sen mi yiyeceksin kabilinden gerekçeler sunuluyor.

 

Seçime giderken geleceğe dair ekonomik siyasi demokrasi özgürlük insan hakları hak hukuk adalet konusunda vaatler ve icraatlar yerine daha çok suçlayıcı dışlayıcı ötekileştirici lakırdılar gündemi meşgul ediyor.

 

Kendi bekalarını devletin bekası kendi makamlarının teminatını devletin teminatı Türkiye’nin teminatı olarak görüldüğünde zaten her şey mubah hale gelmiş oluyor ve zulüm başlıyor.

Bu yazı 552 kez okunmuştur.
Arkadaşıma Gönder
Yorum Ekle
Yazdır
 
Yazarın Daha Önceki Yazıları

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan ADANAHABER veya adanahaber.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Koray tarafından 20.05.2018 10:18:26 tarihinde yazılmış
ahret nadir isimli yorumcu acaba hangi gezegende yaşıyor? kendisi milli görüşten ve rahmetli erbakan hocamızdan bahsediyor sözde fakat siyonist abd cargill glikoz ile gizlice anlaşılıp o yok parasına satılan Şeker Fabrikaları'nın bir çoğunun rahmetli Erbakan hocamız döneminde açıldığından haberi dahi yok . Ege bölgemizdeki adalarımızın düşman yunan tarafından işgaline ve Kıbrıs'ın ingilizler ile gizli pazarlıklar neticesinde kaybedilmesini lozana bağlaması ahmet narinin dünyadan bir haber olduğuna ve maaşlı akp trollerinden olduğuna en büyük kanıt olsa gerek.

Ahmet Narin tarafından 19.05.2018 14:00:15 tarihinde yazılmış
Sayın yorumcular başkasının sosyal medya lafı ile yorum yapıyorsunuz.Şeker fabrikaları kime satıldı alan firmaların isimleri haberlerde çıktı.Sen hala başkasının aklı ile konuşuyorsun.Ege adaları lozan da verilmedi mi.Yok AKP ingiltere ile anlaşmış kıbrısı vermiş gibi komplo teorileri üretmek kendi kültür seviyeni ortaya koyuyor.Kıbrıs bizim mi bizimse neden 1974 den beri BM ambargosu var araştır bakiim.Akıncı yeğen sende araştır.Rahmetli Erbakan hocanın bir trilyon davasının aslı ney.Bir gecede hayali faturayı dosyaya koydular.Devlet el koyması diye.Ha birde araştır.Gübre çuvalı satıcılığından piliç fabrikatörlüğü nasıl geliniyor.Bir de sp mitinglerine bir git de gözlemle volvo ciplerle kimler geliyor.BÜYÜĞÜNÜZ OLARAK DİYORUM Kİ.ZAMANIN DA BİZİ KULLANDILAR ŞİMDİ SİZ KULLANILMAYIN.

Ahmet Narine tarafından 16.05.2018 12:32:49 tarihinde yazılmış
Valla ben zaten namaz kılıyorum Ahmetçiğim. Sen kendine bak. 1991'den beri de Erbakan-Rp Milli Görüş çizgisine hayranım. Fakat fazla Arapçı değilim. Tayyip Erdoğan bu seçimi alacak işte. Seçim sonucu senin öznel görüşünle olmaz. Nesnel olur. Bunu anlayın artık.....

Ahmet Narin tarafından 15.05.2018 18:16:27 tarihinde yazılmış
Ey akıncı yorumcu sana amarikadan heber mi geldi.BİRDE ALLAHIN HESABI VAR.Sen ne sinki.Yaradana bir kul olabilsen.

Bozkurt tarafından 15.05.2018 17:53:43 tarihinde yazılmış
siyon uşağı akp , ya seçimin sonucuna razı olup defolup gidecek yada geziyi mumla arayacağı büyük halk taaruzu ile hak ettiğini bulacak . 14 şeker fabrikamızı abd li cargil glikoz firması ile anlaşıp satan peşkeş çeken, benzini mazotu Dünya'nın en Pahalı fiyatından halka satan, milli paramız Türk Liramızı , siyon parası dolar euro karşısında puldan daha değersiz hale getiren, Ege'de 21 Ada'yı Kıbrıs'ı ingilizle anlaşıp yunana peşkeş çeken bu hain partiyi artık kimse bu coğrafyada görmek istemiyor.

AKINCILAR tarafından 14.05.2018 17:15:34 tarihinde yazılmış
Çok entellektüel bir yazı olmuş. Birçok kişi okurken zorlanabilir.....Benim görüşüm de şu: Erdoğan zaten kazanacak. Akp 2 sene daha gider.....Ayrıca 2 sene sonra bir erken seçim daha olacak bence. 2020 yılında bir erken seçim daha olacak ve Akp muhalefete düşecek gibi. Daha erken yani. Boşuna beklemesin kimse. 2 sene daha gider Akp. 2020 Haziran-Kasım'a kadar kimse heveslenmesin. 2 sene sonra dinlenmeye geçecekler..

nebi ASLANGÖREN tarafından 14.05.2018 13:10:51 tarihinde yazılmış
Sayın büyüğüm: yazılarınızı severek ve inanarak takip eden bir okurunuzum.Çok uzun süredir yazmıyorsunuz ya da başka yerde yazıyorsunuz.Doğrusu merak ediyor veözlüyorum Bu güne kadar nerelerdeydiniz..neden yazmıyordunuz .aydınlatırsanız sevinirim. selamlar ve saygılar Hüseyin ağabey...

 
 
 
EDİTÖR
Hüseyin BAYRAK
Hüseyin BAYRAK
Söz Tükendi
YAZARLAR
Yüksel MERT

KONUK YAZARLAR
Hasan TÜLÜCEOĞLU

Fuat TÜRKER

Geçerli bir anket yok!

 
İLETİŞİM

İSTATİSTİK
Aktif Ziyaretçi: 
4623
Bugün Gelen: 
47979
Toplam Ziyaretçi: 
277146721


Copyright © 2005 - 2016 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
ADANA HABER  İHA Resmi abonesidir. Adana Kız Yurdu, Adana Elit Apart Kız Yurdu, Adana Apart, Adana Kız Öğrenci Yurdu, Sarıçam'da Kız Öğrenci yurdu, kız apart

Bu Sitenin Programlanması
tarafından yapılmıştır.